Gołdap: Policja apeluje! Kierowco „noga z gazu” !

Gołdap: Policja apeluje! Kierowco „noga z gazu” ! źródło zdjęcia:

Gołdapscy policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozsądek. W wielu miejscach na terenie powiatu spadło dużo śniegu, na drogach zrobiło się ślisko. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni… Kierowco „noga z gazu”. 

Na drogach w całym kraju pogorszyły się warunki jazdy. Również zła aura pogodowa trwa w naszym regionie. Spadło dużo śniegu i jest ślisko. Dlatego policjanci apelują o ostrożność i rozsądek – jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie. 

Na drogach jest ślisko, zachowujmy więc bezpieczne odległości między pojazdami. Nadmierna prędkość, niekontrolowany poślizg i utrata kontroli czy też najechanie na tył innego auta to najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków w zimowych warunkach. Do tego brawura i alkohol – to dodatkowe i równie częste przyczyny zdarzeń drogowych. 

Niejednokrotnie jest tak, że to kilka sekund decyduje o naszym życiu czy zdrowiu. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. 

Apelujemy także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

Pamiętajmy także o dodatkowym zwiększeniu naszego bezpieczeństwa poprzez noszenie  odblasków.

Komentarze    Brak komentarzy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.