Gołdap – Najlepszą Europejską Destynacją Turystyczną

Gołdap – Najlepszą Europejską Destynacją Turystyczną źródło zdjęcia:

W czerwcu ubiegłego roku Gołdap zwyciężyła w konkursie EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” w kategorii turystyka zdrowotna i wellness.

Ceremonia wręczenia nagród EDEN, na którą zaproszony był przedstawiciel Gminy Gołdap, planowana była na maj br. w Brukseli podczas Europejskiego Dnia Turystyki. Niestety pandemia COVID -19 pokrzyżowała plany, dlatego statuetkę wraz z listem gratulacyjnym otrzymaliśmy pocztą.

EDEN to projekt zainaugurowany w 2006 roku przez Komisję Europejską. Polska przystąpiła do niego w 2009 roku. Jego celem jest stworzenie europejskiej sieci obszarów i produktów turystycznych, które dotychczas są mało rozpoznawalne, ale charakteryzują się wyjątkowymi walorami dla przyrodniczo-kulturowego dziedzictwa Europy. Laureaci konkursu to produkty zarządzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a więc z poszanowaniem dla miejscowej kultury i tradycji, zasobów naturalnych oraz lokalnej ekonomii.

Jako zwycięzca konkursu zostaliśmy włączeni w sieć Najlepszych Europejskich Destynacji Turystycznych oraz do działań promocyjnych Polskiej Organizacji Turystycznej.

Komentarze    Brak komentarzy