Gołdap. Kolizje i pijani kierujący na drogach powiatu

Gołdap. Kolizje i pijani kierujący na drogach powiatu źródło zdjęcia:

Podczas minionego weekendu policjanci gołdapskiej komendy pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. W dwóch z nich kierowcy byli nietrzeźwi.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę w Gołdapi na ul. Stadionowej kilka minut po północy. Policjanci po przyjechaniu na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący osobowym Volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jak się okazało obok braku dostosowania odpowiedniej prędkości i ostrożności wpływ na zdarzenie miał również alkohol. Badanie Bartosza M. wykazało ponad 2 promile w organizmie. Na szczęście mężczyzna jechał sam i nie odniósł żadnych obrażeń. Teraz o jego dalszym  losie zdecyduje sąd.

Drugie zdarzenie miało miejsce także w sobotę około godziny 22.30 na trasie Grabowo- Pogorzel. Wtedy to dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie z  informacją, że kobieta ma dolegliwości zdrowotne, które mogły powstać na skutek zdarzenia drogowego. Natychmiast na miejsce skierował policjantów z  drogówki. Funkcjonariusze w trakcie dojazdu zauważyli miejsce, gdzie mogło dojść do wypadku. Na miejscu policjanci ustalili, że obrażenia ciała  poszkodowanej kobiety powstały w wyniku zdarzenia drogowego. Kierowca Toyoty po uderzeniu w drzewo zabrał auto i pasażerkę z miejsca zdarzenia. Policjanci pracujący na miejscu sprawdzili stan trzeźwości obu osób. Okazało się, że oboje byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że 32- letni kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i zakończył sobotnią jazdę w policyjnym areszcie. Dodatkowo policjanci ustalili, że nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. W tej sprawie wszczęto policyjne dochodzenie, które ma szczegółowo wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego zaczernia.

Trzecie zdarzenie miało miejsce w niedzielę 10 grudnia  na skrzyżowaniu ulicy Matejki i Placu Zwycięstwa. Kierująca Citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu Volvo i doprowadziła do niegroźnej stłuczki. Sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem. 

W związku z opadami śniegu i pogorszeniem się  warunków  drogowych 

POLICJA  APELUJE 

 o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę  podczas jazdy.

Komentarze    Brak komentarzy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.