OGŁOSZENIA

Gmina Gołdap aktywnie włączy się w obchody 300 rocznicy urodzin Immanuela Kanta

W związku z przypadającą 22 kwietnia 2024 roku 300 rocznicą urodzin tego wybitnego filozofa Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił rok 2024 Rokiem Immanuela Kanta na Warmii i Mazurach.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gołdapi oraz gołdapskich instytucji kultury wezmą udział w spotkaniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów Roku Immanuela Kanta na Warmii i Mazurach, które odbędzie się 25 stycznia w Archiwum Państwowym w Olsztynie.

Biblioteka Publiczna oraz Dom Kultury w Gołdapi mają już pierwsze propozycje, takie jak: wystawa ,,Gołdap i Ludzie w czasach Kanta”, konferencja filozoficzna ,,Wokół Kanta” czy cykl spotkań filmowych z filozofem.  Trwają prace nad kolejnymi propozycjami. Będziemy Państwa informować na bieżąco o inicjatywach organizowanych w naszej gminie z tej okazji.

Immanuel Kant urodził się i zmarł 12 lutego 1804 roku w Królewcu . Wbrew obiegowemu poglądowi Kant opuszczał kilkakrotnie rodzinne miasto. W Gołdapi filozof odwiedzał swojego znajomego – pruskiego generała, dowódcę ówczesnego garnizonu Daniela Friedricha von Lossowa.

Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi. Redakcja TerazGoldap.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższej informacji.

Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Fotowoltaika
Rol-Masz