OGŁOSZENIA

„Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”!

children-1869265_1920

1 czerwca każde dziecko obchodzi swoje święto. Nieważne, czy małe, czy duże, niepełnoletnie, czy już zupełnie dorosłe. Mówi się, że dzieckiem dla swoich rodziców jest się zawsze, nawet po osiągnięciu dojrzałego wieku.

Jak Wy obchodzicie dzisiejsze święto? Pielęgnujecie w sobie Wasze wewnętrzne dziecko? A może przygotowaliście niespodziankę dla swojej pociechy?

Czekamy na Wasze komentarze! 

Poznajcie ciekawostki dotyczące tego dnia ! 

To, że Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku to zasługa organizacji The International Union for Protection of Childhood (Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa). Święto to miało uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone.

Dzieci w naszym kraju mają wiele szczęścia, ponieważ panuje pokój, a one mogą chodzić do szkół i korzystać z licznych atrakcji. Obchody Dnia Dziecka w Polsce mają przede wszystkim charakter zabawy i spędzenia czasu z bliskimi. Maluchy mają okazję wyjść do kina czy ZOO, a w wielu miejscowościach organizowane są festyny na świeżym powietrzu. Zarówno w przedszkolach, szkołach, jak i w domach maluchy otrzymują prezenty i słodycze. Wielu rodziców już na kilka tygodni przed świętem poszukuje idealnych prezentów dla swoich pociech.

Chociaż Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w wielu krajach świata, nie zawsze przypada tego samego dnia.

W krajach słowiańskich, takich jak Czechy, Słowacja, Ukraina i – oczywiście – Polska, Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Dzieci w Turcji świętują 23 kwietnia, jednocześnie z Narodowym Świętem Niepodległości. U naszych zachodnich sąsiadów termin obchodzenia Dnia Dziecka jest kwestią problematyczną, a wynikło ze skomplikowanej historii tego kraju: W RFN dzień ten świętowany był 20 września, zaś w NRD – 1 czerwca. Po zjednoczeniu przyjęto oficjalnie, że Dniem Dziecka w Niemczech jest 20 września, jednak wiele osób i tak świętuje go 1 czerwca.

Wszystkim dzieciakom życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach! Nie bójcie się marzyć, bo od marzeń wszystko się zaczyna!
 
Tym starszym/dorosłym już dzieciom życzymy, aby ten szczególny dzień przypomniał Wam beztroskie czasy dzieciństwa i zabrał do świata, gdzie nie istnieją troski i zmartwienia.