OGŁOSZENIA

Fotografowie z Polski i Litwy zobaczyli najciekawsze zakątki Gołdapi

Projekt bez tytułu
W dniach 9-11 września, w Gołdapi odbyło się kolejne spotkanie partnerskie oraz plenery fotograficzne z udziałem fotografów z Polski i Litwy „Przedsięwzięcie współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach Konkursu WM DLA WM 2022”.
 
Tym razem, uczestnicy warsztatów fotograficznych z Šakiai mieli okazję odbyć fotograficzno-historyczny spacer po najpiękniejszych i najciekawszych zakątkach Gołdapi i okolic.
 
Goście poznali historię regionu, podziwiali Mazurskie Tężnie Solankowe, monumentalne mosty w Stańczykach, panoramę Gołdapi ze szczytu Pięknej Góry, mosty w Botkunach, Piramidę w Rapie oraz zabytkowy kościół w Żabinie.
 
Obejrzeli wystawę w Galerii K2 Domu Kultury w Gołdapi, a podczas warsztatów, w pracowni fotograficznej gołdapskiego DK mogli podziwiać prace Jarosław Jasiński Fotografia, grafika, malarstwo, który opowiadając ciekawostki z plenerów, omawiał najważniejsze elementy dobrej fotografii, takie jak światło, kadr, przekaz, tło, skupienie na detalach.
 
Uchwycone na fotografiach miejsca będzie można obejrzeć podczas wystawy mobilnej, która zostanie zorganizowana w październiku bieżącego roku.
 
Czekamy z niecierpliwością na efekty kolejnej współpracy!