OGŁOSZENIA

FINAŁ STŁUCZKI SKODY!

Dzisiaj (28 lutego 2022 r.) na naszym Facebook’owym profilu zamieściliśmy post odnośnie tego, że w samochód naszego redakcyjnego kolegi uderzył kierowca innego auta.

Nie było jednak wiadomo kto i kiedy uszkodził samochód, dlatego poprosiliśmy ewentualnych świadków zdarzenia o wszelkie informacje w tej sprawie.

Post wzbudził wśród czytelników wiele skrajnych i różnych emocji.

Większość ludzi zignorowała lub nie zrozumiała faktu tego, że skoro naruszona została czyjaś własność osobista to nie ważne czy wyrządzona została na wartość 100, czy 5000 złotych – to przecież nadal szkoda, którą ktoś wyrządził, w związku z czym powinien pofatygować się przynajmniej o przeprosiny oraz wyjaśnienia.

Czasami trzeba sobie zdać sprawę z tego, że w życiu nie chodzi tylko O PIENIĄDZE, ale przede wszystkim o ZASADY tj. MORALNOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ ORAZ CZŁOWIECZEŃSTWO.

W tej sytuacji wystarczyłaby kartka z numerem telefonu zostawiona za wycieraczką.

Zwrot sytuacji był jednak bardzo zaskakujący i zakończył się pięknym gestem.

Po kilku godzinach odezwała się do nas młoda dziewczyna, która jak się okazało była sprawcą ww. stłuczki.

Zapewniła, że sytuacja nie była wynikiem ignorancji czy braku umiejętności kierowania pojazdem oraz że karteczkę z numerem zostawiła, jednakże najprawdopodobniej musiał zwiać ją wiatr.

Ze strony dziewczyny wyszły również szczere przeprosiny oraz chęć zrekompensowania winy.

Po wspólnej rozmowie nasz kolega Piotr zaproponował, że temat będzie zamknięty, a poniesione „straty” uregulowane, jeżeli dziewczyna wpłaci 100 złotych na konto Julka Szoki – co automatycznie spotkało się z akceptacją ze strony sprawczyni stłuczki.

Pod artykułem zamieszczamy potwierdzenie wykonania przelewu.

Zatem sumując – KAŻDY ma prawo popełnić błąd, KAŻDY ma prawo się mylić, KAŻDY ma prawo źle postąpić ale również KAŻDY ma prawo naprawić swoje błędy. Chodzi jednak o zachowanie pewnych zasad, które KAŻDY z nas bez wyjątku powinien posiadać i którymi powinien kierować się w życiu.

Na świecie jest wystarczająco dużo zła, dlatego szanujmy się i BĄDŹMY LUDŹMI.

Eko-pal
PK Serwis 2023
Sauna
Proniek
Beauty Space
Rol-Masz