OGŁOSZENIA

Filozofia w Kinie Kultura: Wymiana Myśli Między Licealistami i Studentami

W ramach obchodów Roku Immanuela Kanta na Warmii i Mazurach i obchodów 454. Urodzin Gołdapi 14 maja 2024 r.  w Kinie Kultura odbyło się spotkanie w ramach cyklu filozoficznego młodzieży Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi ze studentami Koła Inicjatyw Filozoficznych działających przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie, którzy przybyli na zaproszenie Domu Kultury w Gołdapi.

Aktywność młodzieży i pedagogów gołdapskiego liceum podczas spotkania filozoficznego potwierdziła kontynuację takich wydarzeń. Dyskusja prowadzona była w wielu aspektach, nawiązujących do zachowania etycznego, dobra i zła itd. Podczas dyskusji wielokrotnie nawiązano do myśli i cytatów Immanuela Kanta. Filozoficzna wiedza przekazana przez studentów pozwala domniemać, że młodzież – co można było zauważyć być może w przyszłości wybierze filozofię jako kierunek studiów.

Dom Kultury w Gołdapi składa serdeczne podziękowania dla prof. Mirosława Pawliszyn Dyrektora Instytutu Filozofii UWM w Olsztynie oraz dr hab. Doroty Sepczyńskiej oraz dla studentów Koła Inicjatyw Filozoficznych działających przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie .
W ramach podziękowań dyrektorzy gołdapskich instytucji kultury przekazali monety okolicznościowe z wizerunkiem Immanuela Kanta oraz egzemplarze Gołdapskiej Teki Historycznej.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizacji Pani Agnieszce Dziobkowskiej Dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.