Ferie w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi

Ferie w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi źródło zdjęcia: fot. UMwGołdapi

Jak efektywnie zagospodarować dzieciom czas wolny? Co zrobić, by dzieci chciały zdobywać wiedzę poza lekcjami w szkole? Wiedzą to doskonale wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności. W dniach 11, 12 stycznia 2021r. przygotowali „Zimowe spotkania zuchowe”. Podczas dwóch dni odbyły się gry terenowe, warsztaty ekologiczne, konkursy plastyczne, śpiewanki, zabawy ruchowe, rywalizacja sportowa. Gry w lesie Kumiecie przeprowadzili harcerze starsi i wędrownicy: Karolina, Zosia, Julia, Maciek, Michał, Ernest, Emilka, Kacper.

Przy wiatach edukacyjnych płonęło ognisko, była herbatka i kiełbaski. W Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi na buźkach i rączkach zuchów pojawiły się symbole odnawialnych źródeł energii. Prace konkursowe informowały o OZE w najbliższej okolicy oraz segregowaniu odpadów.

 

Dzieci są zainteresowane losami naszej planety, dlatego aktywnie uczestniczyły w warsztatach na temat energii i odpadów. W sali gimnastycznej natomiast panował ciągły ruch. Dzieci pokonywały tor przeszkód, grały w „zbijaka”, zabierały „ogonki”, bawiły się w „dentystę” , rywalizowały zgodnie z instrukcjami wolontariuszki Beatki.

 

W harcówce i na korytarzu przyboczne, Dominika i Julia, bawiły się z zuchami: „Raz, dwa, trzy, baba Jaga patrzy”, „Amse adamse”, „Kiler”, „Ninja”, „Watam tu”, „Łana”… Podczas naszych spotkań sprawdziły się też słowa piosenek, których dzieci uczyły się na śpiewankach: „Radość, radość ponad wszystko” oraz „Zuch jest zawsze bardzo grzeczny”.

 

O bezpieczeństwo dzieci dbały nauczycielki: Małgorzata Wojciechowska-Gutowska, Patrycja Dulewicz, Anna Jaremus-Furtan, Anna Janonis-Klimko. Smaczną herbatkę na ognisku gotował pan Andrzej Gutowski.

Źródło: UMwGołdapi

Komentarze

  • 2021-01-19 14:50:16

    Szkoda, że żadna inna szkoła nie wzięła przykładu.