OGŁOSZENIA

Ferie powoli się kończą- policjanci dbali o bezpieczeństwo dzieci przez cały czas ich trwania

Projekt bez tytułu - 2023-02-02T175435.676

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi w trakcie trwających ferii zimowych odwiedzają różne miejsca spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

W ostatnim czasie mundurowi spotkali się z dziećmi m.in. w Bibliotekach Publicznych, w Domach Kultury na terenie powiatu gołdapskiego. Ponadto brali udział w zajęciach plastycznych, a nawet odwiedzili milusińskich podczas zajęć z akrobatyki.

Tematem wszystkich spotkań jest oczywiście bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Policjanci rozmawiają o tym, jak zachować się podczas zabaw poza domem oraz przestrzegają przed niebezpieczeństwami w domu i poza nim.

Nieustannie ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z przebywaniem w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych i radzą jak organizować kulig czy bitwę na śnieżki.

Mundurowi systematycznie odwiedzają też stok narciarski na Pięknej Górze w Gołdapi. Policjanci zwracają uwagę dzieciom na reguły bezpiecznego współdzielenia stoku z pozostałymi narciarzami czy snowboardzistami oraz przypominają o konieczności stosowania kasku ochronnego i doborze odpowiedniej odzieży.

Podczas spotkań policjanci przypominają o konkursie plastyczno-filmowym w ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat jest zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Na konkurs pn. „Śnieżny Dekalog” można przekazywać prace plastyczne lub max. 60-sekundowy spot filmowy.