Facebook usunie przycisk „Lubię to” ze stron

Facebook usunie przycisk „Lubię to” ze stron źródło zdjęcia:

Firma Facebook, Inc. poinformowała w środę o usunięciu przycisku Lubię to z nowej wersji stron dla artystów, osób publicznych i firm. Facebook wprowadza właśnie nowy wygląd stron, czyli jednego z najważniejszych elementów w swoim serwisie. To właśnie strony są jednym z najbardziej angażujących elementów serwisu, a wokół którego są budowane całe społeczności.

Jednym z podstawowych elementów każdej strony była możliwość polubienia jej. Duży przycisk „Lubię to” pozwalał zacząć śledzić daną stronę, dzięki czemu treści publikowane przez nią widzielimy w naszym feedzie. Każda strona miała też licznik osób, które ją polubiły. Mogliśmy więc łatwo ocenić popularność i wielkość danej strony.

Z opublikowanych informacji wynika, że wprowadzenie nowego projektu strony Facebooka ułatwi osobom publicznym i twórcom budowanie społeczności czy osiąganie zamierzonych celów biznesowych. Od tej pory strony pokazywać będą jedynie obserwujących i wprowadzą specjalny kanał aktualności, dzięki któremu użytkownicy będą mogli dołączać do rozmów oraz wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami.

– Usuwamy polubienia i skupiamy się na obserwujących, aby uprościć sposób, w jaki ludzie łączą się z ich ulubionymi stronami. W przeciwieństwie do polubień, obserwatorów stron reprezentują osoby, które mogą otrzymywać aktualizacje, co pomaga osobom publicznym lepiej określić ich bazę fanów.

 

Jak można przeczytać na stronie firmy, nowy interfejs zawiera takie nowości jak:

  • Nowy układ graficzny, który jest prostszy i bardziej intuicyjny,
  • Dedykowany kanał informacyjny do konwersacji, śledzenia trendów, interakcji z innymi użytkownikami i fanami,
  • Łatwa nawigacja pomiędzy profilem osobistym a stronami publicznymi,
  • Zaktualizowana kontrola administracyjna opierająca się na zadaniach i zapewniająca administratorom zaufanych stron pełną kontrolę zasobów lub ograniczony dostęp do prezentowanych treści,
  • Praktyczne informacje i bardziej trafne powiadomienia,
  • Funkcje bezpieczeństwa i integralności służące do wykrywania spamu i fałszywych kont.

 

Według autora to dopiero początek zmian i w nadchodzących miesiącach firma nadal będzie wdrażać nowe aktualizacje na swoich stronach.

 

Źródło: spider’sweb

Komentarze    Brak komentarzy