OGŁOSZENIA

Energia odnawialna, zielona zumba i wiele innych- w SP nr 2 jak zawsze moc atrakcji!

Ruszyły wiosenne XXII Zielone Dni w Gołdapi 2024 (z cyklu XXII Zielone Dni w Gołdapi 60. rocznica powstania Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi). Z tego powodu, placówka przygotowała szereg atrakcji!

  • Ekologicznie i zdrowo, czyli na sportowo z P. Anetą Adamczewską:

Zielona Zumba w Dwójce to już tradycja. Zabawy przy muzyce mają na celu upowszechnianie sportu i kultury fizycznej oraz promowanie zdrowego trybu życia i ekologii w naszej społeczności. Poprzez działania sportowo- rekreacyjne staramy się aktywizować również nasze lokalne środowisko.

  • Energia odnawialna:

Uczestniczyliśmy w programie edukacyjnym. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, w jaki sposób prąd trafia do naszych domów, co to są źródła energii odnawialne i nieodnawialne. Poznaliśmy sposoby oszczędzania energii. Wykonaliśmy kilka doświadczeń z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej.

Było miło i ciekawie, a dodatkowo każdy z uczestników otrzymał dyplom. Obserwowaliśmy też modele elektrowni wiatrowej i słonecznej, czyli tematy poruszane w naszym przedstawieniu pt. Cztery Żywioły.

  • Współpracują z DWÓJKĄ -FUNDACJA NASZA ZIEMIA:

Mamy w szkole stoisko prezentujące stację nauki segregacji. Klasy mogą tu przejść prawdziwy test umiejętności. Dzieci uczą się segregowania odpadów, zgniatają butelki, do specjalnych pojemników wrzucają baterie.

Stacja jest jedną z 60 punktów w Polsce, którą Fundacja Nasza Ziemia podarowała w prezencie najaktywniejszym szkołom w tym roku. To miły prezent dla szkoły z okazji 60 urodzin.
Zapraszamy- przedsionek szkoły. Ucz się, segreguj, ucz innych…

  • Spotkanie z grupą Gołdapskie Koty Bezdomne:

Generalnie jest to spotkanie edukacyjne dotyczące przeciwdziałania kociej bezsenności z elementami pierwszej pomocy dla kota. Gośćmi spotkania są lekarz weterynarii, koci behawiorysta oraz koordynatorka Agnieszka Grabowska

Odbyło się również spotkanie pod tytułem „Koty- moja pasja” z P. Elżbietą Radzewicz.

  • Wystawa „Piękno pór roku” zaprasza:

„Moja wystawa to zbiór zdjęć wykonanych podczas różnych pór roku. Można tu obejrzeć owady, zwierzęta, ptaki, krajobrazy, które obserwuję i fotografuję podczas codziennych spacerów w mojej okolicy. Duża część zdjęć wykonana jest wokół domu i w moim ogrodzie. Otaczająca nas przyroda jest cudna o każdej porze roku, a ja staram się uchwycić ją i zatrzymać w swoim obiektywie”- Agnieszka Zdancewicz.

  • Konkurs „Wiosna w poezji polskich twórców- Małgorzata Marcinkiewicz

W ramach ,,Zielonych Dni” odbył się konkurs recytatorski pt. ,,Wiosna w poezji polskich twórców”. Jego celem było zaprezentowanie uroków polskiej wiosny, ale też możliwość pokazania własnych umiejętności recytatorskich.

SP nr 2