EkoWalentynki 2020

EkoWalentynki 2020 źródło zdjęcia:

Szkoła Podstawowa numer 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki 2020 – czyli kochamy recykling”.

14 lutego za oddanie elektrośmieci i zużytych baterii będzie można otrzymać lizaka.

W godzinach 9.00-13.00 odbędą się prezentacje, ekolekcje i warsztaty – różowe stanowisko przy sali nr 20 w SP2.  

W godzinach 10.00-11.00 na sali gimnastycznej odbędzie się Dyskoteka EkoWalentynkowa dla wszystkich chętnych uczniów, przedszkolaków, dorosłych, gości. 

EkoWalentynki to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W EkoWalentynkach uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii.

Akcja chce pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. 

Baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie można wyrzucać łącznie z innymi odpadami. Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej planety. Zużyty sprzęt może zawierać np. ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska.

Za wyrzucenie elektroodpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!

 

Źródło: https://uzdrowiskogoldap.pl/

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

EkoWalentynki 2020

Komentarze    Brak komentarzy