OGŁOSZENIA

Dziury w drodze wizytówką naszego miasta ?

287886113_2224477421041002_7454298222073988439_n (1)

Po zimie wiele odcinków dróg przypomina trasę rajdów samochodowych, podobna sytuacja ma miejsce w naszej miejscowości. Wykruszenia nawierzchni, kratery czy wymyte dziury po ostatniej ulewie to często spotykany scenariusz.

W niedzielę dostaliśmy wiadomość od jednej z naszych czytelniczek. Na poniższych zdjęciach widać fragment drogi, w którym wycięto łaty. Droga prowadzi na Promenadę Zdrojową – czyli tzw ,,wizytówkę” naszego miasta. Niestety – nie zobaczymy tam żadnego znaku ostrzegawczego, a sama droga jest nieoznakowana.

Nadmienić warto również, iż ,,dziury” w drodze zostały pozostawione na długi weekend, a tym czasie ruch na drodze jest największy.

,,Tyle turystów wstyd po prostu.” – pisze czytelniczka.

Pytanie tylko z jakiego powodu są wycinane dziury w nawierzchni jezdni przed weekendem?

Co się dzieje z tą drogą, może jest tam ukryty skarb o którym nie wiemy?

Jeśli jest inaczej i to tylko przygotowanie nawierzchni do remontu, warto byłoby zaczynać prace od początku tygodnia. Nie narażając mieszkańców ani turystów na poniesienie kosztów naprawy aut. 

Dziury mogą spowodować przebicie lub uszkodzenie opon samochodowych czy nawet wygięcie felg. Bardzo głęboka dziura może spowodować także uszkodzenie zawieszenia i podwozia auta.

Miejmy nadzieję, że droga szybko zostanie naprawiona. Tymczasem prosimy o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności przejeżdżając wyżej wymienionym odcinkiem trasy.