OGŁOSZENIA

Dzisiaj w TVP ukazał się reportaż o mieszkańcu zaatakowanym przez wilka

Ostatnio na naszym portalu można było przeczytać o ataku wilka we wsi Gieraliszki. [tutaj link].

W tej sprawie dziennikarze z TVP 3 Olsztyn przeprowadzili reportaż, prezentując obszerny materiał na temat tego groźnego incydentu

W ramach reportażu dziennikarze przywołali fakt, że od lat wilki w naszym powiecie powodują najwięcej szkód. Zwierzęta te, będące już stałym elementem krajobrazu w naszych okolicach, tym razem zaskoczyły mieszkańców agresywnym zachowaniem. Wilk pojawił się w jednym z gospodarstw, wstąpił do zagrody z krowami, kiedy pojawił się gospodarz – wilk zamiast uciekać na widok człowieka, ruszył w jego stronę.

Mężczyzna w obronie użył metalowego przedmiotu, tym samym uderzając wilka. Na miejsce została wezwana policja oraz weterynarz, który zdecydował o uśpieniu zwierzęcia.

Jaromir Krajewski z Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej stwierdza, że wilk prawdopodobnie wcześniej musiał być chory lub ranny. Stracił instynkty, orientację, był zagubiony, co mogło nakłonić go, aby zbliżył się do człowieka.

Wielu mieszkańców jest zdania, że problem jest bagatelizowany i ,,zamiatany pod dywan”.

W ostatnim roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie otrzymała 280 wniosków o odszkodowania za szkody spowodowane przez wilki. Najwięcej, bo ponad 60, dotyczyło Powiatu Gołdapskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem TVP3 OLSZTYN.

Link do źródła: www.facebook/.pl

Rol-Masz
Fotowoltaika
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023