OGŁOSZENIA

Dzisiaj w Gołdapi odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego [FOTORELACJA]

11 listopada to data ważna dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Dzisiaj w całym kraju odbywają się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizowane są marsze, koncerty patriotyczne, parady, a także imprezy sportowe takie jak Bieg Niepodległości.

Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – dzisiaj (11.11.br.) w Gołdapi również odbywają się uroczyste obchody.

Uroczystość rozpoczęła się w centrum miasta punktualnie o godzinie 10:00. Państwowa Straż Pożarna w Gołdapi zaprezentowała pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na placu rozstawiony został sprzęt wojskowy, przy którym można zrobić sobie zdjęcie.

Natomiast każdy, kto zachwycił się mundurem, w specjalnym punkcie rekrutacyjnym mógł dowiedzieć się więcej na temat Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. 

Kolejno odbyła się rozgrzewka uczestników sztafety oraz bieg pod nazwą „11.11.11.11.12.”.

Mieszkańcy wraz z władzami miasta z przyjemnością i wielkim zaangażowaniem wzięli udział w sztafecie. Każdy z zawodników był perfekcyjnie przygotowany, a na ich twarzach gościł uśmiech.

Na każdego uczestnika czekała pyszna grochówka przygotowana specjalnie na tą okazję. 

W samo południe po wciągnięciu flagi na maszt, zebrani goście wspólnie odśpiewali hymn narodowy w ramach akcji ,,Niepodległa do Hymnu”.

Jeszcze dziś o godzinie 18 odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny, na którą serdecznie zapraszamy. Następnie uroczystości zostaną przeniesione na Plac Zwycięstwa, gdzie będzie miał miejsce Niepodległościowy Apel Pamięci wraz z salwą honorową oraz odśpiewaniem hymnu przez mieszkańców. 

Szczegółowy plan obchodów w poniższym linku. 

https://terazgoldap.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Eko-pal
Rostek, Rawinis
Beauty Space
Sauna
Proniek
Rol-Masz
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia