OGŁOSZENIA

Dzisiaj Światowy Dzień Grafika – sprawdzimy jak zostać grafikiem oraz na jakie zarobki można liczyć.

computer-768608_1920

Dziś przypada Światowy Dzień Grafika. Święto obchodzone jest od 1995 roku, w rocznicę powstania Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów.
Obchody święta mają na celu uznanie pracy grafika, projektowania komunikacji i informacji oraz uświadomienie ich roli w świecie.

Jak zostać grafikiem komputerowym?

Najpełniejszą wiedzę zdobędziemy, idąc na studia graficzne. Można postawić zarówno na studia pierwszego czy drugiego stopnia w tym zakresie – organizują je zarówno uczelnie i wydziały artystyczne, jak i informatyczne. Z łatwością znajdziemy także studia podyplomowe.
Ci, którzy nie chcą wiedzy i umiejętności graficznych przyswajać na uczelni, mogą postawić na kursy i szkolenia – te przeznaczone są zarówno osobom początkującym, które chcą od podstaw nauczyć się obsługiwania programów takich, jak np. Photoshop, jak i tym, które chcą pogłębić stopień zaawansowania umiejętności graficznych.

Ile zarobi grafik komputerowy?

Zarobki grafika komputerowego są uzależnione od wielu czynników – np. od charakteru i miejsca wykonywania pracy, ilości przyjmowanych zleceń, czy renomy na rynku.
Jeśli chodzi o konkretne liczby, serwis wynagrodzenia.pl podaje, że mediana zarobków grafika komputerowego wynosi 3 300 zł brutto, zaś ponad 25% osób wykonujących ten zawód może liczyć na stawki przekraczające 4 600 zł brutto.