OGŁOSZENIA

Dziś święto, aż pięciu zawodów Strażaka, Hutnika, Garncarza, Piekarza i Kominiarza !

Fotoram.io

No to po kolei…

  • Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów – to przecież strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Warto dziś im za to podziękować ! 
  • Hutnik- to prawdopodobnie jeden z nielicznych zawodów, w których wysoka temperatura jest na porządku dziennym i nie kojarzy się bynajmniej z upragnionym wakacyjnym urlopem. Bycie hutnikiem oznacza bowiem pracę w temperaturach znacznie przekraczających 40 stopni Celsjusza, a to z pewnością oznacza, że chociażby ze względu na fakt przebywania w ciągłym upale, jest to niezwykle ciężki i wymagający zawód.
  • Garncarz- to inaczej rzemieślnik wyrabiający garnki. Jego praca wymaga wielkiej staranności, cierpliwości, a także precyzji. Warto dodać, że jest to jeden z najstarszych zawodów świata.
  • Piekarz- to piekarz to pracownik, który wypieka pieczywo – nie tylko chleb, lecz także wszelkiego rodzaju wypieki. To dzięki niemu możemy zajadać się pysznymi bułeczkami czy chrupiącym chlebem. W święto warto uzmysłowić sobie, ze kiedy my smacznie śpimy, oni wypiekają nasze przysmaki.
  • Kominiarz – to rzemieślnik zajmujący się czyszczeniem i sprawdzaniem stanu technicznego przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Kominiarz otaczany jest zazwyczaj sympatią i szacunkiem.

Bez wątpienia wiele zawdzięczamy każdemu z tych zawodów. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego !