OGŁOSZENIA

Dziś dzień, o którym synowej i zięciowi wypada pamiętać

hand-1549399_960_720

Tradycyjnie, według wszelkich stereotypów relacja z teściową jest postrzegana jako bardzo trudna i taka, w której to teściowa pełni funkcję czarnego charakteru.

Na całym świecie jest postrzegana jako naturalny wróg zięcia lub synowej. Choć wraz ze stereotypem teściowej przyjęło się, że znacznie trudniej jest dojść do porozumienia teściowej z synową. Teściową od dawien dawna charakteryzuje się jako autorytatywną, marudzącą, nieustannie forsującą swoje zdanie i nieustannie krytykującą w szczególności synową lub zięcia.

Śmieszne życzenia, żarty czy stereotypy to jedno, a nasze przekonania to drugie.

Dzisiejszy dzień to dobra okazja do zastanowienia się nad relacjami z teściową. Jeśli są złe, może warto dziś spróbować je poprawić? 

A jeśli wasze relacje są dobre to Dzień Teściowej to doskonały moment, aby wspólnie pośmiać się z tradycyjnych wyobrażeń i stereotypów. Zarówno o teściowej, jak i zięciu czy synowej.

To także doskonała okazja do tego, aby podziękować za wiele rzeczy. 

Dzień Teściowej po raz pierwszy obchodzono w 1934 roku w Teksasie, z inicjatywy jednego z redaktorów lokalnej gazety. Co roku obchodzimy go w Polsce, 5 marca, niespełna 3 dni przed Dniem Kobiet.  Niektórzy przez przypadek dowiedzieli się o tym dniu, a inni co roku pamiętają o mamie swojego męża lub żony. 

Bez względu na to czy dotychczas obchodziliście to święto, gwarantujemy, że złożone dziś życzenia sprawią przyjemność każdej teściowej!