Dziewczyna przyniosła do szpitala martwe dziecko w reklamówce.

Dziewczyna przyniosła do szpitala martwe dziecko w reklamówce. źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

18-latka spod Nowego Miasta Lubawskiego odpowie przed sądem za zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka.

Do zdarzenia doszło 7 marca 2018 roku. Dziewczyna miała wówczas 16 lat. Dziewczyna twierdziła, że dziecko urodziło się nieżywe, ale wyniki sekcji zwłok wykazały, że urodziło się zdrowe. Jak podaje prokuratura, śmierć noworodka nastąpiła w wyniku „doznanych zmian urazowych”. Młoda matka, nie przyznała się w śledztwie do zabójstwa. Sprawę 16-latki prokuratura przekazała wydziałowi rodzinnemu w sądzie rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim. Decyzją sądu dziewczyna została umieszczona w ośrodku wychowawczym.

Prokuratura rejonowa postawiła też zarzut partnerowi 16-latki. 17-letni wówczas Karol B. odpowiadał przed sądem za nakłanianie i doprowadzenie do przerwania ciąży w sytuacji, gdy poczęte dziecko było zdolne do samodzielnego życia poza organizmem matki. W listopadzie 2018 roku Karol B. został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności. Sąd nałożył na niego także karę roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

2 września do sądu okręgowego w Elblągu skierowano akt oskarżenia przeciwko dziewczynie, która ukończyła 18 lat i może już odpowiadać przed sądem jako osoba dorosła. Została oskarżona o pozbawienie życia swojego nowo narodzonego syna. Kobiecie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Źródło:https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Elblag.-18-latka-przyniosla-do-szpitala-martwe-dziecko-w-reklamowce

Komentarze    Brak komentarzy