OGŁOSZENIA

Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej w Pogorzeli

21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W szkole w Pogorzeli nauczyciele i uczniowie obchodzili go cały tydzień.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Bycie życzliwym, miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. SU włączył całą społeczność szkolną do obchodów tego dnia.

W holu stanęła poczta życzliwości, ściany korytarzy ozdobiły kolorowe ilustracje z „Kodeksem życzliwości”, po szkole na karteczkach krążyły miłe słowa. We wtorek uczniowie spotkali się również na wspólnym oglądaniu filmu „Kindness boomerang” a następnie wzięli udział w losowaniu „cichego życzliwego przyjaciela”, który towarzyszył im przez cały tydzień.

Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziło jednak tajemnicze pudełko, w którym uczniowie mogli zobaczyć najżyczliwszą osobę w całej szkole.

PK Serwis 2023
Ubezpieczenia
Fotowoltaika
Rol-Masz