OGŁOSZENIA

Dzień Ziemi w bibliotece

22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza czytelników do wypożyczalni w celu wypożyczenia bądź wymiany książek, w strefie wymiany roślin będzie można przekazać swoje sadzonki (np.: z rozsadu – wcześniej odpowiednio przygotowane)  bądź wymienić na nową roślinę lub nasiona przygotowane w bibliotece.

Dziękujemy za wsparcie akcji Nadleśnictwo Gołdap – Lasy Państwowe oraz PlantiCo – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o.

Akcja ma na celu  poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Międzynarodowy Dzień Ziemi to wydarzenie obchodzone co roku w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Wiele krajów obchodzi Dzień Ziemi zgodnie z proklamacją ONZ w dniu równonocy wiosennej, która przypada 20 lub 21 marca. Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Wymiana roślin w wypożyczalni trwa do końca kwietnia.