Dzień Ziemi 2020

Dzień Ziemi 2020 źródło zdjęcia: Image by purwaka seta from Pixabay

   22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi, który w szczególny sposób świętowany jest przez organizacje i stowarzyszenia ekologiczne. W tym roku niestety większość inicjatyw została przeniesiona do internetu.

   Dzień Ziemi w 2020 roku wypada w środę 22 kwietnia. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, jest „Działanie na rzecz ochrony klimatu”. W 2020 roku inicjatywy ekologiczne mają skupić się przede wszystkim na wyzwaniach związanych z postępującymi zmianami klimatycznymi.

Celem ustanowienia Dnia Ziemi była potrzeba uświadomienia problemów związanych ze zmianami klimatubrakiem dostępu do wody pitnej, wymieraniem gatunków czy przeludnieniem. Tego dnia promowane są działania, które walczą z zanieczyszczeniem środowiska.

 

 Jak możemy przyczynić się do poprawy stanu planety?

  • Segregujmy śmieci,
  • oszczędzajmy wodę,
  • chrońmy lasy,
  • zrezygnujmy w miarę możliwości z plastiku (na zakupy zabierajmy plecak lub płócienne torby, zrezygnujemy z plastikowych siatek).

 

 

   Wybierając się na spacer do lasu, weźmy ze sobą woreczki, rękawiczki i z zachowaniem przepisów zróbmy coś dobrego dla naszej planety.

 

Komentarze    Brak komentarzy