OGŁOSZENIA

Połączenie języka angielskiego i prehistorii w zerówce

29 lutego grupa 0 A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi przedszkolaków wzięła udział w obchodach Dnia Dinozaura, połączonych z kreatywną nauką języka angielskiego.

29 lutego to wyjątkowa data, która pojawia się w kalendarzu raz na cztery lata. Ten dzień był szczególny również dla grupy 0 A ze względu na klasowe obchody Dnia Dinozaura. W Polsce to nietypowe święto obchodzone jest 26 lutego i wśród dzieci cieszy się dużą popularnością. Jego celem jest pobudzenie ciekawości i zainteresowania najmłodszych światem prehistorycznych i niezwykłych stworzeń – dawnych mieszkańców Ziemi.

Na początku zajęć sześciolatki wzięły udział w gimnastyce oraz zabawach z udziałem swoich gadzich towarzyszy – figurek i maskotek dinozaurów. Następnie młodzi poszukiwacze przygód poznali historię dinozaurów, ich cechy i gatunki.

Dzieci wykonały prace plastyczne, na których głównymi bohaterami były dinozaury, oraz przeprowadziły eksperyment z wulkanem, który sprawił im wiele radości. Zwieńczeniem dnia była sympatyczna wizyta zaprzyjaźnionej z grupą anglistki. Przedszkolaki zapoznały się z uroczymi piosenkami w języku angielskim.

W nagrodę za aktywność dzieci otrzymały kolorowanki i ciekawe karty pracy. Dzień Dinozaura był pełen odkryć i miłych, niezapomnianych wrażeń. Podczas zajęć dzieci czerpały radość ze wspólnej zabawy i tradycyjnie budowały atmosferę przyjaźni.

Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Zimie za zorganizowanie dzisiejszych zajęć, wsparcie i zaangażowanie w życie grupy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

SP 5

Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Fotowoltaika