OGŁOSZENIA

Dzięki szybkiej pomocy świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Odważna i zdecydowana  reakcja  świadka przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy.

Po otrzymaniu zgłoszenia  dyżurny gołdapskich policjantów  natychmiast skierował na miejsce  patrol prewencji. Funkcjonariusze  zatrzymali podejrzanego, który prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.


        W nocy z soboty na niedzielę kilka minut po godzinie 4 nad  ranem oficer dyżurny KPP w Gołdapi został poinformowany, że pod jednym z lokali gastronomicznych podjechał osobowy mercedes.

Z relacji naocznego świadka  wynikało, że kierowca  może znajdować się  pod wpływem alkoholu. Natychmiastowa reakcja dyżurnego gołdapskiej jednostki oraz zdecydowane działanie patrolu pozwoliło na szybkie odnalezienie wskazanego pojazdu. Jak się okazało kierował nim 27- latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 Dodatkowo zdecydował się na jazdę  mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Interweniujący policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia sprawy. Zebrany materiał dowodowy  pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu przestępstwa  kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.