OGŁOSZENIA

Dzieci z SP w Grabowie wybrały się na leśną wycieczkę

„Leśna klasa – las niejedno ma imię” to projekt realizowany w  Szkole Podstawowej im M. Kajki w Grabowie w ramach konkursu „Klasa z drewna” organizowanego przez Lasy Państwowe.

W celu realizacji zadań konkursowych  oraz skorzystania z wyjątkowo pięknej  w tym roku pogody 15 września 2023r. dzieci z klasy II i III wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Gołdap. 

Uczniów przywitała pani Milena Łabanowska i zaprosiła do sali edukacyjnej. Tu odbyły się ciekawe zajęcia poświęcone rozpoznawaniu drzew i ich liści oraz owoców. Po ćwiczeniach  praktycznych z użyciem naturalnych okazów  przyszedł czas na utrwalenie i sprawdzenie w terenie  zdobytych wiadomości. Spacer do lasu zaczął się miłą niespodzianką.  Na pobliskim drzewie udało się usłyszeć i zaobserwować dzięcioła pochłoniętego poszukiwaniem pożywienia. 

Równie duże emocje wywołał widok  w głębi lasu najstarszego i tym samym największego świerku na terenie Lasu Kumiecie. Uwieńczeniem leśnej wędrówki było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.  Na koniec spotkania pani Milena wręczyła każdemu uczestnikowi wycieczki „Dyplom Młodego Leśnika”.

Wizyta w lesie była bardzo udana. Pogoda i humor wszystkim dopisały. Uczniowie wrócili do szkoły wzbogaceni wrażeniami, nową wiedzą i umiejętnościami. Warto bywać w lesie!

Eko-pal
Proniek
Sauna
Rol-Masz
Beauty Space
PK Serwis 2023