OGŁOSZENIA

Dzieci z SP 2 sprzątały las!

Akcję „Sprzątanie Świata 2023” rozpoczęliśmy w eko pracowni, w Szkole Podstawowej nr2 w Gołdapi. Nasza szkoła bierze w niej udział od samego początku, od 1994r. Od wielu lat przy jej organizacji współpracujemy z Fundacją Nasza Ziemia, patronem i koordynatorem tej akcji w Polsce.

W eko pracowni rozdzieliliśmy worki i rękawice, które otrzymaliśmy od pani Aliny Oleszczuk. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i wyruszyliśmy na sprzątanie.

W dniu 15 września 2023r. uczniowie klas: 7a, 4a i 4b wraz z wychowawczyniami i rodzicami zbierali śmieci w okolicy szkoły oraz w lesie Kumiecie. Towarzyszyła im pani leśnik Barbara Jagłowska. Dzieci aktywnie uczestniczyły w porządkowaniu lasu, zdając sobie sprawę, że należy podejmować takie działania na rzecz naszej planety.

Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska jest nie tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Nagrodą za pracę na rzecz środowiska było ognisko i kiełbaski, które zorganizowało Nadleśnictwo Gołdap. Dziękujemy kierownictwu Nadleśnictwa: panu Danielowi Chochulskiemu, pani Marzannie Konieczny oraz leśnikom.

                                                                                                                                  Patrycja Dulewicz