OGŁOSZENIA

Dzieci uczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię

Projekt bez tytułu - 2022-12-09T094859.741

„Moja bezpieczna droga do szkoły w teorii i praktyce” to jedno z działań edukacyjno-promocyjnych prowadzonych w ramach projektu pn. „Bądź uważnym i ostrożnym pieszym” realizowanego z Rządowego programu ograniczania przestępczości aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

Głównym celem działania jest edukacja najmłodszych i uświadomienie im, że największym zagrożeniem dla niechronionych uczestników ruchu drogowego jest nieprzestrzeganie przepisów w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze.

W ramach tych działań przeprowadzono dwa spotkania: 

5 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych przy szkole podstawowej w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi oraz 7 grudnia dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Zuchowa Przygoda” spotkały się z przedstawicielem Straży Miejskiej w Gołdapi, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drodze, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię. Wytłumaczył przedszkolakom, że dzięki znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego można uniknąć wielu groźnych sytuacji.

Po przeprowadzonym instruktażu w terenie dzieci otrzymały materiały odblaskowe, które będą dobrze służyły im np. podczas drogi do i ze szkoły.