OGŁOSZENIA

Działania „PRĘDKOŚĆ” w powiecie gołdapskim: Nałożono 21 MANDATÓW KARNYCH !!!

policja, koguty, kpp, sygnały (1)

Prędkość jest nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drogach. W miniony piątek policjanci gołdapskiej drogówki zwracali uwagę na ten rodzaj wykroczeń drogowych, który jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji.

Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy dostosowali się do ograniczeń prędkości wynikających z przepisów.

W piątek 11 lutego br. po raz kolejny na terenie powiatu gołdapskiego funkcjonariusze przeprowadzili działania pn. „Prędkość”.

W wyniku prowadzonych działań mundurowi nałożyli 21 mandatów karnych za to wykroczenie, a 6 osób zostało pouczonych.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują znacznie wyższe kary dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Przekonał się o tym kierowca osobówki, który w miejscowości Banie Mazurskie wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Na szczęście w tym czasie na przejściu nie było pieszych. Z to wykroczenie kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 1.500 złotych i na jego konto dopisano 10 punktów karnych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Niestety, wciąż wielu kierujących o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Tak było w przypadku kierowcy forda, który w miejscowości Pogorzel przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h.

W terenie zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 40 km/h mężczyzna jechał z prędkością 78 km/h.

Za to wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł oraz otrzymał 6 punktów karnych.