OGŁOSZENIA

Dwóch kierujących bez uprawnień- jeden z nich dodatkowo „pod wpływem”

Dzięki zaangażowaniu i wytężonej pracy policjantów w miniony weekend na drogach powiatu gołdapskiego było bezpiecznie. Stróże prawa po raz kolejny zwrócili szczególną uwagę na kierowców, którzy decydują się na prowadzenie auta, mimo że zdecydowanie nie powinni tego robić.

W wyniku podjętych działań mundurowi zatrzymali dwóch kierujących bez uprawnień – jeden z nich dodatkowo znajdował się pod działaniem alkoholu.

W ciągu weekendu policjanci z gołdapskiej „drogówki” przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 600 kierujących oraz ujawnili blisko 30 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. Mundurowi w 24 przypadkach zdecydowali o zakończeniu kontroli drogowej poprzez nałożenie mandatu karnego, trzech uczestników ruchu drogowego zostało pouczonych, natomiast wobec jednej osoby sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Większość popełnionych wykroczeń dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Ponadto policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne pojazdów, które nie posiadały wymaganego badania technicznego lub wskazywały, że ich stan może zagrażać porządkowi lub bezpieczeństwo w drodze.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany w piątek (31.03.2023r.) po godz. 11:00 w Pogorzeli na drodze krajowej K65.

Patrol policji zatrzymał pędzące audi w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 14 km/h. Podczas kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie 27-latka. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz o dalszym losie 27-latka zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany tego samego dnia przed godz. 19:00 na ul. Żeromskiego w Gołdapi. Policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, którym kierowała 43-letnia kobieta. W trakcie kontroli okazało się, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami.

Niebawem sprawa trafi do Sądu, który za lekceważące naruszenie prawa może wymierzyć karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Dodatkowo Sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

 

KPP Gołdap

Proniek
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Beauty Space
Eko-pal
Sauna