OGŁOSZENIA

Dwaj mężczyźni stracili prawa jazdy i odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem

Policja, kogut, samochód, auto

Policjanci gołdapskiej drogówki mają za sobą pracowity długi weekend. Podczas prowadzonych działań zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz kolejnych dwóch bez uprawnień do kierowania pojazdami.

W miniony czwartek 16 czerwca o godz. 16:40 w miejscowości Banie Mazurskie patrol zauważył pojazd, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Mundurowi natychmiast zatrzymali auto. Jak się okazało 60-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego miał problemy z utrzymaniem równowagi zaraz po wyjściu z pojazdu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia, w piątek 17 czerwca około godz. 11:30 w miejscowości Wronki Wielkie policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobową mazdą. Kiedy funkcjonariusze zbadali 55-letniego mężczyznę okazało się, że w jego organizmie znajduje się blisko 0,3 promila.

Obaj mężczyźni stracili swoje prawa jazdy i odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem. Za kierowanie pojazdami w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi od 2,5 do 30 tys. zł. grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (ponad 0,5 promila i więcej) grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, a także obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości od 5 do 60 tys. zł.

W trakcie prowadzonych działań pn. „ Bezpieczny Weekend – Boże Ciało” prowadzonych w okresie 15-19 czerwca br. policjanci przeprowadzili blisko 100 kontroli pojazdu . W tym czasie ujawnili 47 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.