OGŁOSZENIA

Dwa weekendy na turniejach Husarii Gołdap

W dniu 09.05.2021r. w miejscowości Kartuzy odbyły się mistrzostwa Polski Północnej w formule low-kick.
Klub Husaria Gołdap reprezentowało 2 zawodników: Paweł Milewski oraz Gracjan Ludtke. Obydwaj stoczyli bardzo ciężkie pojedynki.
Gracjan Ludtkę wywalczył II miejsce natomiast Paweł przegrał walkę o wejście do strefy medalowej.

Kolejny turniej odbył się tydzień później w dniach 14-16.05.2021 r., w miejscowości Włoszkowice. Były to mistrzostwa Polski w formule light-contact juniorów i kadetów.
Klub Husaria Gołdap reprezentowało 4 zawodników: Gracjan Ludtke, Maria Putra, Robert Jęksa oraz Zuzanna Czerwonka.
We wszystkich kategoriach wiekowych udział wzięło 560 osób z całej Polski. Niestety nie udało się młodym zawodnikom stanąć na podium.
Zdobyli za to bardzo duże doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w najbliższych startach.

„Wyjazdy na turnieje oraz rozwój klubu jest wspierany przez gminę Gołdap, oraz Pana Burmistrza Tomasza Luto, za co bardzo dziękujemy.
Wszyscy zawodnicy w dwóch turniejach pokazali się bardzo dobrze , niektórym zabrakło trochę doświadczenia a dla innych sportowego szczęścia. Niestety cała sytuacja z pandemią i brak dostępu do regularnych treningów zrobiło swoje. Pomału wracamy do normalności sportowej co będzie skutkowało coraz lepszą dyspozycją młodych zawodników na kolejnych turniejach” – trener klubu Husaria Gołdap Krzysztof ZDANCEWICZ