OGŁOSZENIA

Dubeninki: Znęcał się nad żoną i dziećmi

violence-against-women-4209778_1920

44-latek z gminy Dubeninki podczas awantur domowych znęcał się nad żoną i dziećmi. Został zatrzymany, otrzymał policyjny nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do rodziny. To już kolejny przypadek wykorzystania przez gołdapskich policjantów uprawnień, jakie zostały nadane policjantom w listopadzie zeszłego roku.

W nocy z poniedziałku na wtorek (20/21.12.2021r.) gołdapscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin w gminie Dubeninki. Według zgłoszenia miało tam dochodzić do przemocy wobec kobiety i dzieci. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 44-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których ubliżał i groził rodzinie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W listopadzie ubiegłego roku weszła w życie tzw. ustawa antyprzemocowa. To dzięki niej wczoraj gołdapscy policjanci nakazali agresorowi opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z rodziną. Wobec mężczyzny wydany został także zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Niestosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy lub jego ofiarą nie bój się korzystać z pomocy – zadzwoń na numer alarmowy 112 lub na infolinię Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „NIEBIESKA LINIA” pod numer telefonu: 800 – 120 – 002. Ta instytucja oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.