OGŁOSZENIA

Dron policyjny vs piraci drogowi. Prawie doszło do wypadku! [WIDEO]

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz Grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie przeprowadzili wspólne działania. W trakcie akcji funkcjonariusze użyli Bezzałogowy Statek Powietrzny. W efekcie tego przedsięwzięcia funkcjonariusze ujawnili ponad 30 wykroczeń drogowych.

Wczoraj (11.05.2023r.) nad skrzyżowaniem obwodnicy Gołdapi z drogą wojewódzką nr 650 latał Policyjny Bezzałogowy Statek Powietrzny. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wspólnie z kolegami z Grupy Speed Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przeprowadzili działania z wykorzystaniem specjalistycznego drona.

Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili 18 wykroczeń z powietrza oraz 13 wykroczeń podczas pełnionej służby kaskadowej w bliskich odległościach od tego skrzyżowania. Policjanci drogówki wystawili łącznie 26 mandatów karnych, natomiast w pięciu przypadkach zastosowali pouczenie.

Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierujących było niezastosowanie się do pionowego znaku „STOP”. Najpoważniejszym wykroczeniem, jakie odnotowano tego dnia, było nieustąpienie pierwszeństwa na skrzyżowaniu, za co kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 1300 złotych a na jego konto zostało dopisanych 13 punktów karnych.

Kolejnym rażącym naruszeniem przepisów drogowych było przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy aż o 53 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Sprawca tego wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Bezzałogowy Statek Powietrzny jest wyposażony w kamerę z 30-krotnym zoomem. Policjanci sterują dronem oraz rejestrują popełnione wykroczenia przy wykorzystaniu kamery i monitora. Następnie informują funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na danej drodze o zarejestrowanym wykroczeniu.

To oni zatrzymują wskazany pojazd do kontroli drogowej i stosują wobec sprawcy sankcję karną.

Eko-pal
Rol-Masz
Sauna
Beauty Space
Proniek
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia
Rostek, Rawinis