OGŁOSZENIA

Drogie Panie, czy pamiętacie jak ważny dziś dzień?

heart-529607_960_720

Jeśli czasem zaglądacie do kalendarza świąt nietypowych, to z pewnością wiecie jakie jest dziś święto. Jeśli nie, przychodzimy z przypominajką! 

Otóż, obchodzimy dziś Dzień Doceniania Męża! 

Święto to wypada corocznie w trzecią sobotę kwietnia i jest męskim odpowiednikiem Dnia Doceniania Kobiet, które wypada we wrześniu. 

Dzień ten nie posiada w zasadzie żadnej genezy i nie wiadomo skąd tak naprawdę wzięło się to święto.

Mimo, że małżonkowie powinni codziennie doceniać siebie nawzajem, nie tylko od święta- to takie okazje są dobrym przyczynkiem, aby w miły sposób uświadomić swojego partnera o naszej wdzięczności i miłości. 

Rutyna i trudy dnia codziennego niejednokrotnie sprawiają, że zapominamy o tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne i że czasem drobny gest w kierunku naszej drugiej połówki może wnieść w życie wiele radości. 

Z biegiem lat rola męża znacząco się zmieniła. Dawniej był jedyną osobą utrzymującą rodzinę, dziś na porządku dziennym jest fakt, że na utrzymanie rodziny pracują zarówno mężczyzna jak i kobieta. Dlatego obecnie mężowie doceniani są głównie za miłość i wsparcie, które dają swoim partnerkom. 

Według statystyk, jest pięć najważniejszych rzeczy, które żony cenią u swoich mężów.

Są to: pracowitość, zapewnianie komfortu, poczucie humoru, inteligencja, a także wsparcie realizacji celów i pragnień partnerki. Co ciekawe w tej piątce nie znajdziemy wdzięczności dotyczącej zarobków czy obowiązków domowych. Okazuje się więc, że kobiety cenią swoich mężów przede wszystkim za ich charakter. 

Istnieje wiele sposobów na spędzenie dzisiejszego dnia. U każdego będzie to kwestia indywidualna. 

Możecie ugotować mężowi jego ulubione danie, pójść do kina, na spacer lub po prostu zostawić mu liścik z krótkim ” dziękuję ! „. 

Czy wiedzieliście o istnieniu dzisiejszego święta? Może obchodzicie je już od dawna? 

Jeśli tak, koniecznie dajcie nam znać w jaki sposób świętujecie i za co cenicie swoich mężów!