Droga Wojewódzka 650. Tej drogi lepiej unikaj, brak obowiązku odśnieżania. Sprawdź, dlaczego

Droga Wojewódzka 650. Tej drogi lepiej unikaj, brak obowiązku odśnieżania. Sprawdź, dlaczego źródło zdjęcia:

Skontaktował się z nami Czytelnik, informując, że Droga Wojewódzka 650 jest praktycznie cała oblodzona. W dniu dzisiejszym 20.01 skontaktowaliśmy się zarządcą drogi nr 650. Jak się okazało, temat jest mu doskonale znany.

Droga wojewódzka nr 650 (DW650) – droga wojewódzka o długości 89 km, łącząca DW 591 w Starej Różance z DK 65 w Gołdapi. Droga w całości położona jest na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i przebiega przez powiaty: kętrzyński, węgorzewski oraz gołdapski. Jest ona zaklasyfikowana jako droga kategorii IV odśnieżania.

 

Z rozmowy przeprowadzonej z zarządcą drogi nr 650 dowiedzieliśmy się, że drogi oznaczone IV nie podlegają pełnemu odśnieżaniu. Co to oznacza w praktyce? Droga taka powinna być przejezdna, nie musi być posypany cały odcinek nawierzchni, a jedynie miejsca zagrożenia: skrzyżowania z innymi drogami, przejazdy kolejowe, wzniesienia powyżej 40%. Śnieg natomiast ma prawo zalegać na takiej drodze. 

Z dalszej części rozmowy dowiedzieliśmy się o „iskierce nadziei”. Na drodze wojewódzkiej nr 650 zostanie przeprowadzony generalny pomiar ruchu, który jest wykładnią do dalszych prac nad zmianą standardu utrzymania dróg. W sezonie 2021/2022 zostanie podniesiona kategoria drogi do III, co pozwoli na pełne jej odśnieżanie. Nasz rozmówca zapewnił, że po rozmowie z nami, zadzwoni do osoby odpowiedzialnej za odśnieżanie.

 

 

Komentarze

  • ola

    2021-01-20 19:38:08

    W sobotę 16.01 po intensywnych opadach śniegu o godz 13 jechałam z Bań Maz w stronę Węgorzewa jechał pług odśnieżał i sypał solą z piachem .Kiedy wracałam ok 17 nawierzchnia była częściowo czarna i bezpieczna. Niestety wjeżdzając na odcinek Banie -Gołdap kompletna beznadzieja i do dnia dzisiejszego 20.01 niczym nieposypana , jedno wielkie lodowisko więc nie chodzi o nr drogi bo oba odcinki to nr 650 ale o firmę odpowiedzialną za odśnieżanie .