OGŁOSZENIA

DO OSP W GRODZISKU TRAFIŁ WÓZ BOJOWY

DSC01048

Na przełomie marzec-kwiecień br. na teren gminy dotarł nowy pojazd strażacki, który aktualnie jest już na wyposażeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku. Gmina Banie Mazurskie odkupiła wóz od jednej z jednostek OSP z woj. łódzkiego za kwotę 21 000,00 zł.

Całe przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez strażaków oraz działaczy OSP w Grodzisku, którzy obrali za cel usprawnienie działań oraz zwiększenie możliwości bojowych lokalnej jednostki. Pomysł ten spotkał się z aprobatą wójta gminy Łukasza Kulisia oraz radnych Rady Gminy Banie Mazurskie, w związku z czym niemalże natychmiast przystąpiono do jego realizacji. Pojazd do remizy przetransportowali sami przedstawiciele jednostki, a związane z tym koszty w całości pokrył nasz samorząd.

Pomimo że nowo sprowadzony wóz jest używany, to jest on młodszy od swojego poprzednika aż o 16 lat. OSP w Grodzisku dotąd dysponowała pojazdem marki STAR 244 z 1982 r. (data produkcji). Jego następca to również STAR – tym razem model 1142, znacznie nowszy, gdyż egzemplarz ten został wyprodukowany w 1998 r. Nowy STAR jest również dużo lepiej wyposażony od tego, z którego dotąd korzystali strażacy z Grodziska. To właśnie głównie ten fakt spowodował zainteresowanie zakupem przedmiotowego samochodu.

~ Gmina Banie Mazurskie