OGŁOSZENIA

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – wzmożony nadzór na drogach

Jak co roku gołdapscy policjanci włączą się do działań związanych z Europejskim Tygodniem Mobilności obchodzonym w tym roku od 16 do 22 września.

Głównym założeniem akcji jest podniesienie świadomości o zagrożeniach, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promowanie bezpiecznych zachowań i zachęcanie do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Gołdapscy policjanci aktywnie włączyli się do działań związanych z Europejskim Tygodniem Mobilności i biorą udział w akcji „Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, która wpisuje się w założenia Kampanii „ROADPOL SAFETY DAYS” zainicjowanej przez Komisję Europejską w 2002 roku.

W najbliższą środę 21 września mundurowi wezmą udział w spotkaniach z młodymi uczestnikami ruchu drogowego w szkołach, Ośrodkach nauki jazdy, jak również będą rozmawiać indywidualnie z kierowcami podczas prowadzonych kontroli drogowych.

Funkcjonariusze będą w trakcie działań rozdawać elementy odblaskowe oraz informować o głównych założenia WIZJI ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Stróże prawa wyciągną też surowe konsekwencje prawne wobec tych, którzy swoim zachowaniem na drodze będą narażać bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych osób.

Tego dnia na drogach powiatu gołdapskiego należy spodziewać się zwiększonego nadzoru na drogach. Akcja ma na celu podniesienie świadomości zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. Więcej informacji na temat kampanii na stronie: https://www.roadpolsafetydays.eu/