OGŁOSZENIA

Dlaczego po tragicznym zdarzeniu, pełni funkcję duszpasterską w Gołdapi?

W zeszłym tygodniu jeden z naszych czytelników poinformował nas o tym, że w naszym mieście, a dokładniej w Jednostce Wojskowej 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego służbę pełni były proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnem, ks. Włodzimierz Skoczeń.
Jak informuje portal www.czluchow.naszemiasto.pl przez trzy miesiące był on odsunięty od obowiązków duszpasterskich prawdopodobnie ze względu na podejrzenie o romans ze śmiertelnie postrzeloną przez męża Agnieszką M. Zdarzenie miało miejsce w lipcu 2020 r. w siedzibie Leśnictwa Sierpowo. W budynku było dwoje dzieci – 16- i 10-letnie. To starsze odnalazło ciała. Zwłoki kobiety leżały w łazience, mężczyzny w pokoju. Obok niego leżał sztucer i list pożegnalny kiedy to leśniczy zabił swoją żonę, a następnie popełnił samobójstwo. Przyczyną miały być wyżej wspomniane bliskie kontakty kobiety z księdzem. 
Były proboszcz czarneńskiej parafii został przesłuchany przez policje, jak wskazuje rzecznik prasowy Ordynariatu Polowego ksiądz Zbigniew Kępa, w charakterze świadka, a nie podejrzanego. 
Jak podaje portal miasta Człuchów, dzień po tragicznych wydarzeniach proboszcz został odsunięty od obowiązków duszpasterskich. Kolejne trzy miesiące spędził na zamkniętych rekolekcjach kapłańskich. Jak wyjaśniają władze kościelne, nie było podstaw prawnych, aby zakazać na stałe spełniania przez niego posługi kapłańskiej.

Tymczasem 1 października 2020 r. duchowny został skierowany do Gołdapi. Pełni tu służbę kapelana 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Jak wynika z komunikatu na oficjalnej stronie internetowej jednostki, Włodzimierz Skoczeń sprawuje pomoc duchową i religijną oraz posługę duszpasterską dla żołnierzy 15. PPLOT i ich rodzin. 

Sam ksiądz Włodzimierz Skoczeń nie chce rozmawiać na temat wydarzeń z Krzemieniewa. Ewentualne pytania zadane w rozmowie z dziennikarzem portalu zbył stwierdzeniem: – „Wszystkie sprawy tego rodzaju proszę omawiać z rzecznikiem kurii polowej. Nie jestem upoważniony do rozmów”.

Na Funpagu 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego zamieszczony został post na temat Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w gołdapskim garnizonie oraz mszy w intencji Żołnierzy Wyklętych, którą odprawił ks. kapelan Włodzimierz Skoczeń. Publikacja spotkała się natychmiastowo z falą „hejtu”. 

Link do postu: www.facebook.com/permalink

Więcej informacji znajdą państwo w artykułach portalu miasta Człuchów 

  1. https://czluchow.naszemiasto.pl/dochodzenie-kanoniczne-bylego-proboszcza-parafii-w-czarnym
  2. https://czluchow.naszemiasto.pl/byly-proboszcz-z-czarnego-po-rekolekcjach-kaplanskich
Fotowoltaika
Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023