OGŁOSZENIA

Debata o sytuacji kobiet w Polsce

Czym nas – kobiety mogą skusić politycy?

Nieformalna grupa Kobiety dla demokracji zaprasza mieszkańców na debatę o sytuacji kobiet w Polsce. Debata jest częścią zgromadzenia mającego na celu wyrażenie wspólnego stanowiska  naszej grupy w sprawie nadchodzących wyborów. Ogromnie martwi nas ogólna niska frekwencja wyborcza w naszym kraju, a przede wszystkim opinia osób, które nie zamierzają iść na wybory, bo słyszymy, nie mają na kogo zagłosować. Jesteśmy innego zdania.

W szczególności zwracamy się do kobiet. Przyjdźcie i poznajcie osoby kandydujące do Sejmu, poznajcie programy ich komitetów. Dowiedzcie się, jakie mają propozycje dla nas – kobiet i jak chcą je wprowadzić w życie. Drogie kobiety! Nic o nas bez nas! Wybory to nie polityka! Wybory to nasze życie!

Dla was zaprosiłyśmy: Annę Weronikę Kot – kandydatkę Koalicji Obywatelskiej, Annę Bolik-Kun  –kandydatkę Lewicy oraz Ignacego Niemczyckiego – kandydata Trzeciej Drogi.

Zaproszeni goście to przedstawiciele opozycji demokratycznej i osoby nietuzinkowe. Dość powiedzieć, że Anna Kot jest kobietą sukcesu i biznesu oraz osobą wspierającą rodziny uciekające przed wojną, które długo gościła u siebie w Gołdapi, jako prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego zajmowała się także edukacją młodzieży, ma troje dorosłych dzieci i sześcioro wnucząt. Natomiast, Anna Bolik – Kun to działaczka społeczna, uczestniczka Czarnych Protestów, ale także  matka czterech dorosłych synów i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Węgorzewie. Ignacy Niemczycki to nie tylko działacz społeczny (Inicjatywa Wolna Białoruś), socjolog, prezes Fundacji Centrum im. Prof. Bronisława Geremka, negocjator funduszy unijnych dla Polski w roku 2011, ale także rolnik prowadzący ekologiczne gospodarstwo w Jorze Wielkiej na Mazurach.

O każdym z gości można powiedzieć o wiele więcej, jednakże ważniejsze jest to, co oni mają do powiedzenia. Czy potrafią Was przekonać do swoich programów? Czy są wstanie Was – drogie panie, skutecznie skusić?

Zapraszamy 16 września 2023 godz. 11:00 plac Zwycięstwa w Gołdapi. Przyjdźcie i przekonajcie się.

Kobiety dla demokracji

’Dziś swój protest trzeba wyrazić przy urnie wyborczej’!

Opublikowano na zlecenie Kobiet dla demokracji, redakcja TerazGoldap.pl nie ponosi odpowiedzialności za opublikowaną treść.

Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Fotowoltaika