OGŁOSZENIA

Daj się ponieść swojej wyobraźni i zilustruj swoją ulubioną przygodę Poli!

Projekt bez tytułu

Lubisz rysować? Znasz przygody pewnej niesfornej dziewczynki, którą z opresji ratowali policjanci? Chcesz wygrać nagrodę? Jeśli tak, ten konkurs jest właśnie dla ciebie! Pola edukuje najmłodszych na terenie Warmii i Mazur już od ponad roku.

Zilustruj swoją ulubioną przygodę tej bohaterki i dołącz do grona laureatów.

Na prace czekamy do 16 listopada 2022 r.!

Pola to fikcyjna bohaterka, która spotyka się z najmłodszymi czytelnikami w 13 różnych, bardzo realnych i niebezpiecznych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek na ratunek dziewczynce rusza bohater w niebieskim mundurze – policjant.

Książeczka o Poli została stworzona po to, aby uzmysławiać dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pierwsze kroki Pola stawiała w Braniewie, potencjał książeczki został jednak dostrzeżony przez nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, dzięki któremu o dziewczynce mogły usłyszeć dzieci z całego garnizonu.

Więcej o „Profilaktyce Smyka” można przeczytać na stronie:

www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

25 listopada 2022 r. w sali Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca profilaktyczne działania, w których głównych rolę odegrała Pola.

Z tej okazji policjanci ogłosili konkurs plastyczny dla najmłodszych!

Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych z Warmii i Mazur. Zadaniem konkursowym jest zilustrowanie swojej ulubionej przygody Poli.

Daj się ponieść swojej wyobraźni!

Zapoznaj się z regulaminem (tutaj) i dołącz do grona laureatów!

Na autorów najlepszych pracy czekają nagrody!

Prace na konkurs można przesyłać do 16 listopada.