OGŁOSZENIA

Czy zima jak zwykle zaskoczyła drogowców?- ZDP odpowiada

W związku z dzisiejszym mrozem i opadami śniegu napłynęło do nas wiele skarg od czytelników. Mieszkańcy są oburzeni, że jak co roku powtarza się ta sama historia- drogowcy nie są w żaden sposób przygotowani, przez co najlepszym transportem drogowym stają się łyżwy, bo na chodnikach i ulicach od rana lodowisko.

Zapytaliśmy władze gminy oraz władze powiatu, z czego wynika coroczny problem, czy nikt nie ogląda prognoz pogody? Czy nie można się w żaden sposób przygotować do opadów śniegu i zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwa?

Dostaliśmy niemalże błyskawiczną odpowiedź, ale nie od władz, a od Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi. Treść odpowiedzi brzmi następująco:

„ W dniu dzisiejszym po godzinie 7 wysłano sprzęt do posypywania ulic na terenie miasta. Jednocześnie informujemy, że dyżury zimowego utrzymania dróg rozpoczną się 1 grudnia i będą prowadzone w godzinach od 4.00 do 12.00 a nawet dłużej w zależności od warunków pogodowych.

W najbliższych dniach ukaże się informacja dotycząca zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych z dokładnym ich wykazem.

Zarząd Dróg Powiatowych w Gołdapi posiada materiały i sprzęt gotowy do prowadzenia akcji zima, który w dniu dzisiejszym został wykorzystany, a posypanie 28 km ulic powiatowych w mieście wymaga czasu”.

Fotowoltaika
Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023