OGŁOSZENIA

Czy tegoroczne wakacje były bezpieczniejsze od poprzednich ? – pozyskaliśmy raport policyjny

W okresie wakacyjnym policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zostali zadysponowani do obsługi łącznie 857 zleconych interwencji to o 333 interwencje mniej niż w ubiegłym roku.

Na ogólną liczbę interwencji złożyły się:
• interwencje domowe – 99 interwencji
• interwencje w miejscach publicznych i pozostałe – 758 interwencji

W sezonie letnim policjanci zrealizowali ogółem 839 służb (w zeszłym roku było ich 501 ). Służby z siłami poza policyjnymi wyglądały następująco:
– służba ze Strażą Graniczną – 14 wspólnych służb
– służba z Krajową Administracją Skarbową- Oddział Celny w Gołdapi – 8 służb
– służba ze Strażą Miejską – 3 służby
– służba z Inspekcją Transportu Drogowego – 2 służby

Podczas tegorocznych wakacji policjanci Ruchu Drogowego skontrolowali ogółem 1010 pojazdów oraz wylegitymowali 47 niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych.

Mundurowi w trakcie podjętych czynności służbowych w stosunku do użytkowników dróg popełniających wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji:

  • nałożyli 687 mandatów karnych,
  • zastosowali 93 pouczenia
  • skierowali 40 wniosków o ukaranie do Sądu.

W okresie od 23 czerwca br. do 31 sierpnia br. na drogach Powiatu Gołdapskiego odnotowano 4 wypadki drogowe (4 osoby ranne) oraz 22 kolizje drogowe.

Ponadto, policjanci gołdapskiej komendy, w tym dzielnicowi i profilaktycy prowadzili działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w okresie wakacji. Mundurowi brali udział w ogólnopolskich działaniach:

  • „DZIELNICOWY W SZKOLE”, w ramach akcji przeprowadzono 43 spotkań edukacyjnych z uczniami szkół z terenu powiatu gołdapskiego na temat występujących zagrożeń, sposobów ich unikania oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
  • „BEZPIECZNE WAKACJE 2022”, działania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom przebywającym w czasie wakacji na Warmii i Mazurach, poprzez podejmowanie działań profilaktycznych, prewencyjnych, a także poprzez komunikację zewnętrzną w obszarze profilaktyki społecznej, ukierunkowaną na ograniczenie zagrożeń związanych z letnim wypoczynkiem.

 

Nawiązano współpracę ze szkołami podstawowymi z terenu powiatu gołdapskiego oraz Biblioteką Publiczną w Gołdapi. Przeprowadzono 87 spotkań z dziećmi w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz „Wakacje z biblioteką”, na których promowano bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku, jak również rozpropagowano ideę konkursu „Artystyczny przewodnik” dotyczącego bezpieczeństwa nad wodą w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W ramach kampanii „Bezpieczne Wakacje 2022” pod hasłem: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas spotkań z osobami wypoczywającymi nad wodą promowano bezpieczne zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie.

 

Eko-pal
Sauna
Beauty Space
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Proniek