Czy Suwałki znajdą się w żółtej strefie zagrożenia koronawirusem? Ponad 100 powiatów z dodatkowymi obostrzeniami

Czy Suwałki znajdą się w żółtej strefie zagrożenia koronawirusem? Ponad 100 powiatów z dodatkowymi obostrzeniami źródło zdjęcia:

Od soboty 10 października nowe obostrzenia będą obowiązywać w ponad 100 powiatach.

Rzecznik resortu zdrowia dodał, że ponad 100 powiatów objętych będzie dodatkowymi obostrzeniami wobec 51 obecnie. – Tych powiatów, które jutro ogłosimy, będzie ponad 100. Musimy się liczyć z tym, że w ramach obostrzeń w strefach żółtych znajdzie się bardzo dużo miast – podkreślił.

 

W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej resort zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń w strefach. W strefie czerwonej restauracje, puby i bary będą mogły pracować w godzinach 6.00-22.00, z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos. Dodatkowo obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał już nie tylko w strefie czerwonej, ale również żółtej. Restrykcje mają także dotyczyć ograniczenia liczby osób biorących udział w przyjęciach okolicznościowych i zgromadzeniach:

  • w strefie czerwonej do 50,
  • żółtej do 75,
  • pozostałej części kraju do 100 osób.

 

Ponadto wprowadzony zostanie zakaz prowadzenia dyskotek i klubów nocnych, ale także działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia w pomieszczeniach i innych przestrzeniach zamkniętych. Obowiązkowo też każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał na żądanie policji lub straży gminnej, okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument, który potwierdzi jego niepełnosprawność.

Od soboty Suwałki w żółtej strefie?

O sytuacji epidemicznej mówi Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Suwałkach Elżbieta Bednarko:

– Aktualnie  mamy 98 aktywnie chorych. W mieście Suwałki jest to 75 osób, natomiast w powiecie suwalskim 23. W ciągu doby przybyło 12 nowych przypadków – w Suwałkach 9, a w powiecie 3.  Od początku pandemii w Suwałkach i w suwalskim powiecie ziemskim na COVID-19 zachorowało 165 osób. 

Jeśli liczba zakażeń koronawirusem będzie wzrastać, to Suwałki znajdą się w tzw. żółtej strefie. Oznacza to wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń.

Komentarze    Brak komentarzy