OGŁOSZENIA

Czy nowa karetka sprawi ze mieszkańcy poczują się bezpieczniej?

O tym, że sytuacja w polskiej ochronie zdrowia jest zła, nie trzeba nikogo przekonywać.

Świetnym przykładem jest szpital w naszym mieście, którego „funkcjonowanie” pozostawia wiele do życzenia.

Ze względu na zamknięty oddział wewnętrzny, pacjenci wymagający pomocy lekarskiej muszą szukać pomocy na oddziałach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od Gołdapi (Węgorzewo, Ełk czy Olecko).

Na dzień dzisiejszy w Gołdapi funkcjonuje jedynie oddział rehabilitacji pulmonologicznej, oddział pediatryczny, oraz opiekuńczo-pielęgnacyjny.

Wczoraj (24.10.br.) odbyło się oficjalne przekazanie kluczy do nowej karetki na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego w GoldMedica w Gołdapi. Wartość przekazanego pojazdu to ponad 448 tys. złotych.

Choć podziękowania kierowane są jedynie w kierunku Starostwa, chcielibyśmy nadmienić iż Burmistrz Goldapi Tomasz Luto przekazał ponad 100 tysięcy zł na zakup nowoczesnego sprzętu do karetki, o której mowa wyżej.

Jak nadmienia starosta, nasze położenie predysponuje do tego, że powinniśmy mieć jak najlepszy sprzęt do ratowania ludzkiego życia. Oczywiście, nowy ambulans w Gołdapi jest niezbędny, aby personel medyczny mógł bez zbędnej zwłoki dojechać do chorego, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Karetką trzeba zawieźć chorą osobę, chociażby na oddział wewnętrzny w innym mieście, gdyż w naszym mieście:

,,Oddział wewnętrzny w związku z tym, że nie ma lekarzy do pracy w tym oddziale – nie istnieje.” – mówi starosta Marzanna Wardziejewska.

W dalszym ciągu jednak nie wiemy, czy zostały podjęte jakiekolwiek kroki, aby zachęcić potencjalnych lekarzy do pracy w naszym mieście. Nieoficjalnie- poprzednie próby okazały się fiaskiem.

Zakup nowego ambulansu z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów oraz poprawy warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego. 

Warto nadmienić, iż przekazanie karetki miało wyłącznie charakter symboliczny. Ambulans służy mieszkańcom powiatu już od sierpnia br.

Rol-Masz
Fotowoltaika
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia