OGŁOSZENIA

Czy LO i ZSZ narażone są na zamknięcie ze względu na wysokie koszty ogrzewania?

Od dłuższego czasu dochodziły do nas informacje, że wiele osób obawia się zamknięcia Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi oraz  Zespołu Szkół Zawodowych ze względu na brak środków na sfinansowanie ogrzewania.

Zapytaliśmy więc Starostwo czy owe pogłoski mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

Wg otrzymanych przez nas informacji możecie być spokojni, żadna z powyższych szkół nie zostanie zamknięta w sezonie zimowym. Temperatura w szkołach musi być utrzymywana w granicach 18-20 st. Celsjusza. Dyrektor może zawiesić zajęcia w dwóch przypadkach:

  • gdy nie ma możliwości zapewnienia temperatury minimum 18 st. Celsjusza 
  • gdy w dwóch dniach z rzędu temperatura zewnętrzna mierzona o godzinie 21:00 wynosi -15 st. Celsjusza lub jest niższa. 

Starostwo jednak deklaruje, że Powiat na bieżąco zabezpiecza środki na zapewnienie energii cieplnej w szkołach, w ramach posiadanych oszczędności w bieżącym roku budżetowym. 

” Nie bierzemy pod uwagę zamknięcia jakiejkolwiek placówki oświatowej w najbliższym sezonie zimowym w związku z wysokimi kosztami utrzymania, ogrzewania.”

Budynki LO I ZSZ ogrzewane są przez Zakład Budowlany Stanisława Andrysiewicza. Szacowane koszta ogrzewania w sezonie zimowym 2022/2023:

  • Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II- ok. 200 000, 00 zł
  • Zespół Szkół Zawodowych- ok. 243 223,00 zł ( pod warunkiem dotrzymania dopłaty od państwa ). W przypadku jej braku- 628 017,00 ( nie wliczając budynków znajdujących się przy ul. Suwalskiej). 

 

Rol-Masz
Fotowoltaika
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia