Czy „komitet kolejkowy” otworzy Wam oczy?

Czy „komitet kolejkowy” otworzy Wam oczy? źródło zdjęcia: Archiwum KK

Za pośrednictwem portalu Facebook powstała grupa zrzeszająca polskich przedsiębiorców.
Do grupy należy już prawie 100 tys. osób!

 

Polskich przedsiębiorców połączyła wspólna kość niezgody, czyli brak konkretnych propozycji od rządu. Postanowili wyjść z inicjatywą przedstawienia swoich propozycji, w celu walki o swoje firmy i o swoich pracowników.

Poniżej przedstawiam Państwu część z tych założeń:

 

  • Wszystkie firmy w okresie epidemii uzyskają uprawnienia do odszkodowań wynikające z ustawy o stanie wyjątkowym,
  • rząd uprości procedury uzyskania odszkodowań, tak, aby można było uniknąć sporów przed sądami powszechnymi,
  • do kosztów stałych doliczone zostaną wydatki na wynagrodzenia i świadczenia dodatkowe dla pracowników,
  • firma otrzyma gwarancje rządowe na uzyskanie kredytu oprocentowanie tak jak 10 letnie obligacje skarbowe, ze spłata rozłożoną na 10 lat,
  • do czasu zakończenia epidemii rząd wyłączy system podzielonej płatności i zezwoli firmom, aby mogły korzystać ze środków zgromadzonych na swoich rachunkach VAT,
  • rząd wyda rozporządzenie, aby w terminie 7 dni od wejścia w życie ustawy organy skarbowe zwróciły firmom nadpłaty VAT.

 

 

 

Komitet kolejkowy rozpocznie się o godzinie 12:00 na placu Zamkowym – demonstracja samochodowa. Dzisiaj w życie mają wejść kolejne obostrzenia,w związku z panującą pandemią koronawirusa.

 

“W tej sytuacji NIE PRZYJMUJEMY ŻADNYCH MANDATÓW. Domagamy się rozstrzygnięć przed sądem – prawnicy pomogą. Po drugie Sądy nie dadzą rady obrobić tylu wniosków w terminie 2 lat aby nas wszystkich przesłuchać – zawsze możecie wezwać na świadków wszystkich uczestników z wykorzystaniem tej grupy. Po dwóch latach bez wyroku w dwóch instancjach mandaty się przedawniają. Będziemy się solidaryzować. Nie powstrzymają nas przed obroną naszych firm.Jak policjant będzie chciał wystawić mandat to bierzcie dane policjanta i będziemy wysłać masowe skargi, że łamie prawo” – odpowiada Lider grupy.

 

[ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

 

 

 

Komentarze    Brak komentarzy