OGŁOSZENIA

Czy interwencja gołdapskiej policji została właściwie przeprowadzona? Mamy oświadczenie KPP

13

W niedzielę 28 listopada 2021 r. na profilu jednego z gołdapian pojawiły się filmiki, na których widać jak wobec niego interweniuje policja.

Nagranie jest zdecydowanie drastyczne. Widać na nim kilku policjantów i zatrzymanego z rozbitą głową siedzącego na chodniku z widocznymi śladami krwi. 

Jak sam opisał: „Tak wygląda interwencja Gołdapskiej policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Mam zerwane więzadło w kolanie do tego szyta głowa straciłem mnóstwo krwi a ścięgna w nadgarstkach bolą do tej pory. Dziękuje Agnieszka za nagranie. Ku przestrodze wysyłam, bo końcu kogoś zabiją.”

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

W zwrotnym oświadczeniu czytamy: 

„Szanowny Panie Redaktorze,

odpowiadając na Państwa maila informuję, że w czwartek 25 listopada 2021 roku o godz. 15:45 gołdapscy policjanci interweniowali w sprawie zgłoszenia, dotyczącego agresywnego mężczyzny, który wszedł do jednego z lokali w centrum miasta, zaczął tam pić przyniesiony ze sobą alkohol i nie chciał opuścić budynku mimo próśb ze strony personelu.
Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że mężczyzną jest znany im z wielu wcześniejszych interwencji 35-latek. Gołdapianin był nietrzeźwy i wewnątrz lokalu pił alkohol, który ze sobą tam przyniósł. Mimo wielokrotnych wezwań nie chciał opuścić budynku, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i zaczął szarpać policjantów, którzy chcieli go wyprowadzić z lokalu. Swoim agresywnym zachowaniem zmusił funkcjonariuszy do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego.
35-latek został obezwładniony, jednak wciąż próbował się oswobodzić, co spowodowało, że doznał niegroźnego urazu głowy. Funkcjonariusze natychmiast opatrzyli mu ranę, udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Po przeprowadzonym badaniu i udzielonej pomocy lekarskiej mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Po wytrzeźwieniu za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 1 600 złotych. Mężczyzna do popełnionych wykroczeń się przyznał i przyjął mandaty. Ponadto usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku.”