Czy dobrze wybraliśmy włodarzy powiatu?

Czy dobrze wybraliśmy włodarzy powiatu? źródło zdjęcia:

W ubiegłym tygodniu zauważyliśmy coraz więcej zamieszczonych postów dot. przyszłych strajków na stronie Spotted Gołdap. Niezadowolenie mieszkańców wynika m.in. z zawieszenia oddziału wewnętrznego gołdapskiego szpitala. Kolejną sprawą jest podwyżka podatku od nieruchomości.

Rada miejska przyjęła uchwałę w sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości w 2021 roku. Będą one w wysokości maksymalnej, jaką dopuszcza ministerstwo finansów. Podwyżka w stosunku do roku bieżącego wyniesie około 4%.

 

W ostatnich tygodniach odbywały się liczne protesty oburzonych decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Manifestujący z Gołdapi nie doczekali się jednak reakcji włodarzy.

W piątek 6 listopada Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna podała informację o pierwszym przypadku śmiertelnym zachorowania na koronawirusa w powiecie gołdapskim. Liczba osób aktualnie zakażonych wynosi 146. W związku z tą sytuacją uważamy, że włodarze miasta powinni wyjść z jakąś inicjatywą do mieszkańców.

Apelujemy razem z mieszkańcami naszego powiatu, żeby w nas, jak i we władzy było więcej empatii. Pandemia w jednych wywołała panikę, z drugich zrobiła „anty-covidowców”.

Na chwilę obecną mieszkańcy powiatu czują się odrzuceni, mając przed sobą jedynie obraz „zabarykadowanych drzwi” urzędników. Skoro mogliśmy się jednoczyć przed pandemią, świętować wspólnie Nowy Rok, to czy nie możemy w tych trudnych chwilach liczyć chociażby na trochę wsparcia, „życzenia zdrowia” mieszkańcom?

Komentarze    Brak komentarzy