OGŁOSZENIA

Czołowe zderzenie pojazdów

IMG-20220625-WA0019

Niestety, pomimo licznych apeli i ostrzeżeń nadal nie brakuje kierowców, którzy po spożyciu alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu bądź na rower. W pierwszy weekend wakacji jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego. 55-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, a mimo to zdecydował się wsiąść „za kółko”.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (25 czerwca br.) około godziny 13:00. Oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Kozaki – Suczki w gminie Gołdap, na drodze gruntowej doszło do zderzenia pojazdów.

Natychmiast na miejsce pojechał patrol drogówki. Policjanci wstępnie ustalili, że 55-letni kierujący pojazdem dostawczym marki Iveco jadąc w kierunku miejscowości Kozaki zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka osobowym audi, którym podróżowała matka z córką.

Kierującej osobówką nic się nie stało, natomiast pasażerka pojazdu została przewieziona do szpitala w Olecku.

W trakcie czynności okazało się, że sprawca zdarzenia drogowego znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, wstępne badanie alkomatem wykazało, iż mieszkaniec powiatu gołdapskiego miał w organizmie 0,2 promila alkoholu. Kobieta jadąca samochodem marki Audi była trzeźwa.

Ponadto, będący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że 55-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdami wydaną przez upragniony organ.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.